Przeskocz do treści

O Firmie

Głównym celem naszej firmy jest realizacja rozproszonych systemów przemysłowych czasu rzeczywistego i zapewnienie wysokiej jakości świadczonych usług spełniających wymagania Klientów, dbałość o wywiązywanie się z przyjętych zobowiązań w sposób rzetelny, terminowy, z poszanowaniem prawa i interesów wszystkich stron, co powinno się przełożyć na końcowe zadowolenie Klienta, które jest dla nas bezcenne.

Przedsiębiorstwo PROLOC powstało w listopadzie 1988 roku. Założycielami byli pracownicy naukowi Politechniki Śląskiej różnych specjalności, którzy jako główny cel swojej działalności postawili sobie realizację własnych koncepcji projektowych informatycznych oraz przemysłowych systemów rozproszonych czasu rzeczywistego, spełniających funkcje automatycznego sterowania, monitorowania i wizualizacji procesów technologicznych.

Od momentu powstania firma PROLOC była reprezentantem departamentu przetwarzania energii francuskiego lidera branży elektrycznej CEGELEC, która po zmianach własnościowych weszła w skład koncernu ALSTOM by później wyodrębnić się jako nowa marka CONVERTEAM i ostatecznie stać się częścią globalnego potentata w wielu branżach przemysłowych GE Energy Power Conversion.

Aplikacje mix

Nasza załoga to wysoce wykwalifikowana, stabilna kadra wywodząca się z Politechniki Śląskiej, która wiedzę zdobywała na licznych szkoleniach i praktykach we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Polsce, natomiast doświadczenie zbierała na setkach naszych instalacji aplikowanych w Polsce jak i w Europie.

Podstawa naszej działalności to tworzenie rozległych, rozproszonych systemów sterowania, regulacji i monitorowania wykorzystujących przemysłowe sieci komputerowe. Potrafimy konfigurować systemy i tworzyć oprogramowanie zarówno dla sterowników swobodnie programowalnych PLC jak i układów przekształtnikowych napędów elektrycznych.

Zawsze traktujemy naszych Klientów jak partnerów, z którymi bardzo chętnie dzielimy się naszą wiedzą i z którymi pragniemy wspólnie realizować zaawansowane projekty. Każdy z nich może liczyć na naszą pomoc z zakresu projektowania, aplikacji i oprogramowania, a także obsługi serwisowej.